Selülit Mezoterapisi

Selülit Tedavisi

Kadınların “en büyük sorunu” olarak bilinen selülit için çeşitli çözümler sunulmaktadır. Yaz ayları için yapılan tatil planlarının bile iptaline sebebiyet veren bu sorun, birçok kadının kendine olan özgüvenini yitirmesine dahi yol açmaktadır. Kadınları hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkileyen selülit şikayeti, Türkiye’de neredeyse kadınların %85’inde görülmektedir. Piyasada selülit karşıtı birçok kozmetik ürün ve krem bulunsa da, bunlar  kesin ve kalıcı çözüm sağlamada yetersiz kalmaktadır. Konu ile ilgili uzman olan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken Selülit Mezoterapisi, selülitin olduğu bölgedeki derinin alt kısmına küçük iğneler eşliğinde yapılmaktadır. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiği sürece sağlık bakımından herhangi bir risk teşkil etmeyen bu yöntem, birçok kişi tarafından son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Rize’de selülit mezoterapisi alanında uygulama yapan Op. Dr. Bülent Güvendi ile selülit mezoterapisi nedir, nasıl yapılır, gibi birçok sorunun yanıtını bu içerikte bulabilir ve merak ettiğiniz diğer konularda da bilgi edinebilirsiniz

Selülit Mezoterapisi Nedir?

Mikro dolaşımı düzelterek dokuda meydana gelen “ödem” sorununa çözüm önerisi sunan selülit mezoterapisi, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlamaktadır. Bozulan bağ dokusu üzerinde de etkin rol oynayarak “selülit görüntüsünü” minimuma indiren selülit mezoterapisi, çok ince ve kısa iğne uçları  ile yapılır. 4 ila 6 milimetre ve 3oG iğnelerle yapılan selülit mezoterapisinde ağrı minimumdur ve uygulama alanına lokal anestezik spreyler yapılarak hastanın “hiç ağrı hissetmemesi” sağlanır.

Selülit Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Her geçen gün popülaritesi biraz daha artan selülit mezoterapisi, kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir.  Selülit oluşumunu ortadan kaldıran bu uygulama, selülit  haricinde de birçok fayda sağlamaktadır. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki yağ yakım hızını oldukça arttıran bu yöntem, selülit olan bölgenin en hızlı şekilde düzgün yapısına dönmesini sağlar. Selülit nedeniyle bozulmuş olan bağ dokularının onarımı içinde etkili olan selülit mezoterapisi, bölgesel olarak incelmeye de zemin hazırlar.

Selülit problemi yaşayanların en önemli sorunlarından biri olan sarkma problemi de selülit mezoterapisi ile çözüme kavuşabilir.  Bu uygulama sayesinde selülitin meydana getirdiği kötü görüntü ve sarkmalar ortadan kalkarak, gayet düzgün ve ince bir görüntü sağlanır.

Selülitin oluştuğu bölgeye yönelik birçok yararı olan bu yöntem sayesinde kadınlar için selülit problemi artık büyük bir sorun olmaktan çıkmaktadır.

Selülit Mezoterapisi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğum yapan kadınlarda sıklıkla görülen selülit, yaşın ilerlemesi ile birlikte vücudun bütünlüğünü ve yapısını kaybetmeye başlaması ile de oluşabilmektedir.

Selülit sorununu ortadan kaldırmak için birçok yol deneyen kadınlar; sorunun daha da artmasına yol açabilecek sağlıksız yöntemlerden kaçınarak, selülit mezoterapisi tedavisine yoğun ilgi göstermektedirler.

Bu tedaviden başarılı sonuçlar elde edebilmek için tedaviyi uygulayacak olan kişilerin bilgi ve donanımları çok önemlidir.

Selülit Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Selülit probleminin var olduğu bölgeler ilk olarak steril solüsyonlarla temizlenir ve mezoterapi uygulanacak alanlar işaretlenir. Topikal anesteziyle yapılan selülit mezoterapisi, 30 ila 45 dakika sürebilmektedir. Bu süre içerisinde enjekte edilen karışım, bölgedeki yağlanmalara etki eder ve lenfatik dolaşımın artmasını destekler.

Selülit Mezoterapisi Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

Selülitlerden kurtulmak için yaptırılan selülit mezoterapisinin ücretleri, yapılacak bölgeye ve seansa göre değişebilir.

Rize’de selülit mezoterapisi uygulaması yapan Op. Dr. Bülent Güvendi, selülit mezoterapisi tedavisi ile selülitlerinize “en iyi çözüm önerilerini” sunmaktadır.

WhatsApp chat