Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi sık karşılaşılan bir sorundur ve saçlarda yaşanan herhangi bir problem, kişide olumsuz duygulara neden olabilir. Saç ve saç derisindeki problemleri çözmek adına, günümüzde birçok tedavi yöntemi denenmektedir. Saç mezoterapisi “etkili” bir çözüm olarak sıklıkla tercih edilen yöntemler arasındadır. Cildin orta tabakasını hedef alan saç mezoterapisi ile saçlarınızı güçlendirebilir ve daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Rize’de saç mezoterapisi alanında uzmanlaşan Op.Dr.Bülent Güvendi’ de saçlarıyla ilgili sorun yaşayan birçok danışanına saç mezoterapisini uygulayarak sorunlarına çözüm sunmakta. Saç mezoterapisi nedir, neden uygulanır, kaç seans sürer, saç mezoterapisi nasıl uygulanır, saç mezoterapisinin saça faydaları nelerdir, saç mezoterapisinin ücretleri ne kadar gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz bu içerikte saç mezoterapisinin kimlere uygulanmaması gerektiğini de bulabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Kıl köklerini besleyen vitaminler, antioksidanlar gibi çeşitli karışımlar, 4mm’lik özel iğneler ve enjektör yardımıyla cildin orta tabakasına uygulanmaktadır. Kıl köklerine direkt olarak enjekte edilen bu karışım, saçın ihtiyacı olan bileşenleri sağlar. Saç mezoterapisinin etkili olabilmesi için kıl foliküllerinin olması gerekir. Saçınız yeni dökülmeye başladıysa yada saçlarınızın güçsüz olduğunu düşünüyorsanız saç mezoterapisi sizin için iyi bir yöntem olabilir.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Hem kadınlarda hem erkeklerde baş gösteren “saç dökülmesi” sorununu önleyen ve saçın tekrar sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan bir yöntemdir. Erkek tipi veya kadın tipi saç dökülmesi şikayetlerinde oldukça iyi sonuçlar veren saç mezoterapisinde, “saç dökülmesinin engellenmesi” hedeflenir ve hazırlanan “karışım”, enjektörle birlikte saç diplerine verilir. Böylece; hücre metabolizması ve saç derisindeki kan dolaşımı hızlanır ve saç folikülleri canlanır. Bu da saçın güçlü, hacimli ve sağlıklı olmasını destekleyerek “istenilen” sonuca ulaşmayı kolaylaştırır.
Saç dökülmesinden şikayet ederek “saç ekimi” yaptırmış kişilere de saç mezoterapisi uygulanmaktadır. Saç mezoterapisi saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere, ekim öncesi ve ekim sonrası uygulanarak saç ekimi başarısı arttırılır. Saç mezoterapisi ile yeni çıkmış veya çıkacak olan saçların gürleşmesi beklenir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan saç mezoterapisinin birçok avantajı vardır. Saçlarda “daha gürleşme ve dökülmeyi engelleme” amacına hizmet etmektedir.
Saç mezoterapisinin faydaları şöyle özetlenebilir;
• Saç kıllarının daha da kalınlaşması
• Saçın ömrünün uzaması
• Saç dökülmesinin minimuma inmesi
• Yeni saçların daha kaliteli bir şekilde çıkması
• Hacimli bir saç formuna kavuşulması

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılamaz?

Saç ve saç derisinin orta katmanına uygulanan saç mezoterapisi, her ne olursa olsun “ bir işlem” olduğu için bazı kimselerde risk doğurabilir. Bu nedenle, saç mezoterapisi;
• Hamile kadınlara
• Emziren annelere
• İmmunolojik hastalığı ola kişilere
• Kanser hastalarına
• Şeker hastalarına
• Antikoagülan yani kan sulandırıcı tedavisi devam etmekte olan kişilere uygulanmaz.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

Saç dökülmesi ve saçlarda azalma şikayeti olan kişiler için ideal bir yöntem olan saç mezoterapisinin uygulanması, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kişinin saç yapısının araştırılması ve analiz edilmesi ile, saçın ne kadar yıprandığı tespit edildikten sonra seanslar belirlenir. Saçın durumuna göre ortalama 10 günde bir planlanabilen saç mezoterapisinin seansları, doktorun kararına göre değişebilir. 3-4 seans sonra etkiler görülmeye başlar. 8 seansa kadar uygulama yapılabilir.
Saç mezoterapisi, Rize’de Op.Dr.Bülent Güvendi tarafından yapılmaktadır. Siz de saçlarınızdaki dökülmeden ve cansızlıktan şikayetçiyseniz, Op. Dr. Bülent Güvendi’ye saç mezoterapisini yaptırabilir ve saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ve saç derisindeki problemleri çözmek için sıkça tercih edilen saç mezoterapisi ücretleri, elbette çeşitli sebeplerle farklılık göstermektedir. Saç mezoterapisi ücretleri 2019 yılı için bilgi almak istiyorsanız Op. Dr. Bülent Güvendi ile görüşebilir ve saçlarınızı yeniden canlandırmak ve gürleştirmek için saç mezoterapisi randevusunu hemen alabilirsiniz.

WhatsApp chat