PRP

PRP NEDİR?

PRP (Platelet Rich Plasma) trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamına gelir. Kişinin kendi kanından elde edilmekte ve yine kişinin kendi vücuduna enjekte edilmektedir. PRP’nin yapısında bulunan “yenileyici özellikteki maddeler” bölgedeki sorunu çözme konusunda gerekli görevi kısa sürede başlatıp, en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Günümüzde kozmetik uygulamalar arasında sıkça adını duyduğumuz PRP; gençleşmeden birçok hastalığın tedavisine kadar çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Popüler bir yöntem olan PRP, santrifüj ile işlemden geçen kişinin kendi kanından elde edilir. Tedavi amacıyla doktorlar tarafından sıkça tercih edilen PRP uygulamaları; dize, cilde veya saçlı deriye enjekte edilmektedir. Kozmetik uygulamalarında da sıkça gördüğümüz PRP uygulamaları; cilt tonunun eşitlenmesi, kırışıklık açımı ve yara iyileştirmede kullanılmaktadır. Op.Dr. Bülent Güvendi tarafından Rize’dePRP uygulaması ve tedavisi hakkında bilgilere bu içerikte yer verilmiştir.

PRP NASIL UYGULANIYOR?

Tıp ve estetik alanında sıkça kullanılan bir yöntem olan PRP yöntemi, son derece ağrısız ve risksiz bir yöntemdir. Bölgeye ve yapılacak işleme göre “uygulanma süresi” değişiklik gösteren PRP tedavisi, ortalama 30 dakika sürmektedir.

PRP TEDAVİSİNİN KOZMETİK UYGULAMALARDA KULLANIM ALANLARI

  • Sivilce izlerini ve lekelerini tedavi etme konusunda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Cilt rengindeki değişiklikleri dengeler ve cilde ışıltı sağlar. Gözaltına ışık etkisi kazandıran PRP, gözaltı morluklarının tedavisi konusunda da oldukça iyi sonuçlar verir.
  • Yeni kollajen üretme konusunda “başarılı” tek yöntem olan PRP, cilt tonunu düzenleyerek cildi de sıkılaştırmaktadır.
  • Burun kenarı çöküklüklerini ( nazolobial oluk) dolduran PRP, aynı zamanda ağız köşesindeki “marionette oluklarını” yani üzüntü çizgilerini de doldurmaktadır.
  • Saç dökülmesini yavaşlatan PRP uygulaması, ince telli saçların kalınlaşmasını da sağlamaktadır.

RİZE’DE PRP TEDAVİSİ

Kişinin kendi kanından alınacak belirli bir miktardaki kanın santrifüj yöntemiyle “seruma ” dönüştürülmesine PRP deniyor.

Op.Dr Bülent Güvendi tarafından Rize’de yapılan PRP tedavisi fiyatları hakkında fiyat bilgisi talebinde bulunabilirsiniz.

WhatsApp chat