Kollajen Aşısı

Kollajen Aşısı

Cinsiyet fark etmeksizin herkes cildine mutlaka önem vermelidir. Estetik başta olmak üzere cildi korumak için çeşitli yöntemlere başvurulabilir. Bu amaçla kullanılan çeşitli kozmetik ve cilt bakım ürünleri kısa süreli etki gösterebilir ve “istenen sonucu” her zaman veremez. Bu nedenle kozmetik uygulamalar cilt problemlerini çözüme kavuşturmak ve cilt güzelliğini korumak isteyen herkes tarafından tercih edilmektedir. Yaşlanmayı önleyici ve gençleştirici etkisi ile herkes tarafından tercih edilen kollajen aşısı sık tercih edilen “kozmetik uygulamaları” arasındadır. Yaşlılığı önlemeye yönelik uygulanan bu aşı, son derece risksiz olması ve oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle birçok kişi tarafından da düzenli olarak yaptırılmaktadır.

Kollajen aşısı nedir, neden yapılır, yararları nelerdir, gibi birçok sorunun yanıtını Op. Dr. Bülent Güvendi, Kollagen Aşısı” başlıklı bu yazıda sizler için yanıtlamaktadır.

Kollajen Nedir?

İnsan vücudunda en çok bulunan proteinlerden biri olan  kollajen, vücudun yapısal bütünlüğünü oluşturan esas proteindir. Bağ dokusu, tendon, saç, diş, tırnak başta olmak üzere göz dahil  tüm organların yapı taşı olan kollajenin görevi; “dokulara” destek sağlamak ve organların canlı kalmasına yardımcı olmaktır. Dokuların onarımı ve yenilenmesinde de önemli rol oynayan kollajen, vücut tarafından üretilse de bazen yeterli olmayabilir. Bu nedenle, vücutta herhangi bir noktada kollajen uyarımı yapılırsa, uyarım yapılan o bölgede “iyileşme ve canlanma”tekrardan başlar.

Kollajen Aşısı Neden Yapılır?

Cilt ve cilt altı dokusunda yer alan fibroblastların uyarılmasını sağlayan bu aşı, yeni kollajen üretimini tetikleyerek cildin gençleşmesini ve güzelleşmesini sağlar. Kollajen aşısı sayesinde meydana gelen yeni kollajen ; pürüzsüz bir cilt ve ışıltılı bir görünüm sağlar.

Kollajen Aşısının Yararları Nelerdir?

Yaşlanmayı önlemeye ve gençleştirmeye yönelik birçok krem ya da kozmetik ürüne kıyasla gösterdiği başarılı etki ile kollajen aşısı, son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Sağlığı tehlikeye atacak her hangi bir riski bulunmayan kollajen aşısı, günümüzde birçok kadın tarafından tercih edildiği gibi erkekler tarafından da tercih ediliyor.

Uzmanlar tarafından yavaş yavaş yaşlanmaya başlanılan yaş olarak kabul edilen 30’lu yaşlardaki kadın ve erkeklere tavsiye edilen kollajen aşısı, bu yaşlardaki kadınlara ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Cildin kaybetmeye başladığı esnekliğini geri getiren ve uygulandığı bölgelerde son derece pürüzsüz bir yapı oluşturması da kollajen aşısının yararlı etkilerine örnek olarak gösterilebilir.

Cilt yüzeyinde meydana getirdiği pürüzsüzlük ve dinamiklik ile son derece dikkat çeken bu aşı sayesinde, yaşlanma belirtileri gecikir ve uzun süreli estetik bir görünüşe “kolayca” kavuşulur. Birden fazla bölgeye de uygulanabilen kollajen aşısı, bu sayede etkisini daha fazla göstermektedir.

Rize’de kendi kliniğinde “kollajen aşısı” uygulamasını gerçekleştiren Op. Dr. Bülent Güvendi ile yaşlanmaya “elveda” gençleşmeye “merhaba” demek için iletişim numaralarından bizimle hemen iletişime geçin!

WhatsApp chat