Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Yer çekiminden UV ışınlarına kadar birçok faktör, cildimizi ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Cildi genç ve diri gösteren deri altı dokusudur ve bu dokunun hasarlanmasına yol açan faktörler, zaman içerisinde ciltte parlaklığın gitmesi, sarkma, mimik çizgilerinin ve kaz ayaklarının oluşmasına zemin hazırlar. Daima güzel kalmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar son yıllarda “dolgu enjeksiyonlarını” ve diğer kozmetik uygulamaları tercih etmektedirler. Ciltte oluşabilecek problemleri ortadan kaldırabilen “dolgu enjeksiyonları”, çökük görünümlü yara izlerinden alın bombeliğine kadar birçok konuda da ameliyatsız çözüm sunmaktadır.

Rize dolgu enjeksiyonları konusunda adından sıkça söz ettiren Op. Dr. Bülent Güvendi  “dolgu enjeksiyonu” yöntemini başarıyla kullanmakta ve hastalarını memnun etmektedir. Dolgu enjeksiyonları nelerdir, nerede kullanılır, neden kullanılır, dolgu enjeksiyonlarındaki dolgu maddeleri nelerdir gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz “Dolgu Enjeksiyonları” başlıklı bu içerikte, dolgu enjeksiyon fiyatları konusunda da detaylı bilgilere erişebileceksiniz.

Dolgu Enjeksiyonları Nedir?

Gençleştirme uygulamaları arasında “en çok tercih edilen” yöntem olarak bilinen dolgu enjeksiyonları, hem erkeklerin hem de kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Burun- dudak çizgilerinden kaşlara, dudak köşelerinden gözaltlarına kadar uygulama alanı bulunan dolgu enjeksiyonları, nemlendirici özelliği ile de bilinmektedir. Ayrıca, el gençleştirme işlemlerinde de “iyi sonuçlar “ veren dolgu enjeksiyonları, sıklıkla yaz başında yapılan uygulamalar arasında yer alır.

Dolgu Nerelere Uygulanır?

  • Marionette ( üzüntü çizgileri) ve dudak köşelerindeki çizgilere
  • Elmacık kemikleri ve çene ucu belirginleştirmelerde
  • Gözaltlarına
  • Sigara çizgilerine
  • Tüm yüze (Glabellar bölgeye dikkat !!!)
  • Boyun ve dekolte bölgelerindeki çizgilere
  • Göz çevresindeki kaz ayaklarına
  • Ellere
  • Kırışıklıklara
  • Çökük görünümlü yara izlerine uygulanabilen dolgu enjeksiyonları, günümüzde “en hızlı ve en etkili sonuç” verebilen kozmetik uygulamalar arasında yer alıyor.

Dolgu Enjeksiyonlarında Hangi Maddeler Var?

Cilt yaşlandıkça ya da yoruldukça; kollajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarlarında azalma söz konusu olur. Ciltte bu maddelerin eksikliği, yukarıda sayılan birçok probleme neden olabilir. Günümüzde gelişen teknoloji ve tıbbi imkanlar sayesinde, cilde ve cilt altına birçok kozmetik uygulamalar yapılabilmekte ve cildimizdeki tüm sorunlara “kısa sürede” çözümler bulabilmekteyiz. Dolgu enjeksiyonu sayesinde derin kırışıklıkları doldururken, dudakların ve konturunun belirginleşmesini de sağlarız.  Dolgu enjeksiyonlarında kullanılan hyaluronik asit çapraz bağlı hyaluronik asittir.

Kollajen

Genellikle sığırlardan elde edilen kollajen, uzun yıllardır kozmetik uygulamalarında kullanılıyor. Kollajenli dolgu enjeksiyon uygulamaları sonrasında vücudun kollajeni red etmesi ihtimalini göz önüne alarak, uygulama öncesinde test yapılması son derece önemlidir.

Sizde Dolgu Enjeksiyonları ile Şikâyetlerinizden Kurtulabilir ve Gençleşmek İçin Doğru Adımı Op. Dr. Bülent Güvendi ile Atabilirsiniz

Dolgu enjeksiyonları, cilt altına küçük iğnelerle enjekte edilir. Hyaluronik asit başta olmak üzere birçok “onarıcı” maddeyi enjekte ederiz. Sıklıkla nazolabial bölgede, boyunda ve el sırtında kullanmaktayız. Burun ucunu kaldırmak içinde sıkça tercih ettiğimiz dolgu enjeksiyonlarının 6 ila 18 ay kalıcılığı mevcuttur. Dolgu fiyatları için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Rize’de dolgu enjeksiyonu yapan doktor olarak bilinen Op. Dr. Bülent Güvendi ile gençleşme ve cildinizi iyileştirmek için “doğru adımı” atacağınıza emin olabilirsiniz.

WhatsApp chat