Dermapen Uygulaması

Dermapen Uygulaması

Dermapen uygulaması mikro-iğne sisteminin modern tıpla birleştirilmiş halidir. Geçmişini araştırdığımızda antik Çin tarihine kadar uzandığını görmekteyiz ve Çin prenseslerinin güzellik için kullandıkları bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Son yıllarda değişen yaşam şartları, birçok hastalık sebebiyle ciltte “bir takım “ problemler olabilmekte ve bu problemlerin çözümü için çeşitli tedaviler denenmektedir. Dermapen uygulaması; İnce kırışıklıklar, sigara çizgileri, cildin sarkması, çatlakların artması gibi birçok konuda “etkin” çözümler sunmaktadır. Rize de dermapen uygulamasında sağladığı “kesin çözümler ve etkili sonuçlar” ile bilinen Op. Dr. Bülent Güvendi, kozmetik uygulamalar ile ilgili birçok konuda dermapenden faydalanmaktadır.

Dermapen uygulaması nedir, neden yapılır, nasıl yapılır, faydaları nelerdir, dermapen kimlere yapılmaz, dermapen ücretleri nelerdir gibi birçok sorunun yanıtını bulabildiğiniz bu içerikte ayrıca Dermapen ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz.

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulamasının, 2012 yılında ABD’de “yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi” seçildiğini görmekteyiz. Epidermise zarar vermeyen bir yöntemdir. Çin antik döneminden günümüze kadar farklı varyasyonlar geçirerek gelen dermapen uygulaması; özellikle yüz, el ve boyun bölgesinde sıklıkla tercih ediliyor. Tüm deri tipleri için uygun olan dermapen uygulaması,  ince kırışıklıklardan sarkmış cilt görüntüsüne kadar tüm şikâyetler için “iyi bir çözüm” seçeneği olarak değerlendiriliyor. Cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm için sıklıkla kadınlar tarafından tercih edilen dermapen uygulaması, cildi tahriş etmeden ve soymadan etki gösteren bir yöntemdir.

Dermapen Nasıl Etki Ediyor?

Cilt üzerinde mikro düzeylerde gözle görülmeyecek kadar “binlerce” ufak mikro kanallar oluşturan dermapen uygulaması, günümüzde sıklıkla tercih edilen “kozmetik uygulamalar” arasında yer almaktadır. Vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi içi yapılan dermapen, bu onarıcı mekanizmaları tetikleyerek, deri tarafından yara varmış gibi algılanmasını amaçlamaktadır. Böylece, problemli cilt bölgelerinde “onarıcı hücrelerin” çoğalmasını sağlamaktadır. Vücudun iyileştirici hücrelerini “problemli bölgelere” çeken dermapen uygulaması, sıklıkla cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla yapılmaktadır. Hyaluronik asit, vitamin ve PRP ile birlikte de uygulanabilir ve ciltte daha etkin sonuçlar alınabilir.

Ciltte açılan mikro boyutlu deliklerde “kollajen, elastin ve hyaluranic asit” üretimi hemen başlar. Bu maddelerin hepsi de “cildi yenileyen, gençleştiren ve sıkılaştıran” önemli maddelerdir. Bu nedenle; dermapen uygulaması, ciltte yenilik ve sıkılaşma isteyenlerin “doğal yöntem” olarak gördüğü bir kozmetik uygulama olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor.

Hangi Deri Hastalıklarında Dermapen Uygulanmaz?

Cilt üzerinde “iyileştirici ve gençleştirici” etkisi bulunan dermapen uygulamasının bazı deri hastalıkları ve kronik hastalıklara sahip olan kişilerde uygulanması uygun değildir.

 • İltihaplı Rosasea ( Gül Hastalığı)
 • Deri enfeksiyonu ( Mantar, Uçuk)
 • Aktif sivilceli cilt tipi 4-5 kategorisi
 • Cilt kanserleri
 • Siğiller
 • Keloide meyilli
 • Solar keratoz varlığı
 • Açık yaraların söz konusu olması gibi durumlarda dermapen uygulanması doğru değildir.

Yapılmaması gereken hastalıklara ise başta HIV olmak üzere;

 • Diyabetik hastalar
 • Kanser hastaları
 • Bağışıklık sistem bozukluğu olanlar
 • Ağır karaciğer yetmezliği olan hastalar
 • Hemofili hastalıkları eklenebilir.

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?  

Cilt üzerindeki makyaj artıklarının temizlenmesinin ardından cildin dezenfekte edilme süreci tamamlandığında dermapen uygulaması için cilt hazır hale gelmiş olur. Farklı cilt bölgeleri için iğne uçları farklı boylara ayarlanır. Mikro iğneler sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılır. Cildin iyileşme mekanizmaları aktif olarak çalışmaya başlar. Dermapen uygulaması sonrası cilde bir maske uygulanabilir ve işlem tamamlanmış olur.

Dermapen Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Cildin sıkılığını, elastikiyetini ve dayanıklılığını sağlayan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlayan dermapen uygulaması, kan dolaşımını arttırmaktadır. Yaklaşık 10 gün arayla minimum 3-4 seans olarak yapılması önerilen dermapen uygulaması, “doktorun” önerdiği zamanlarda tekrarlanabilmektedir.

Ciltteki hasarın ne kadar olduğuna bakılarak yapılan dermapen uygulamasının etkileri en az 2-3 seans sonrasında gözle görünür hale gelir.

Dermapen Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Derinin sıkılaştırılması ve gerilmesi konusunda dermapen uygulamasının büyük avantajlar sağladığı görülmektedir. İnce çizgilerin azaltılması konusunda da ciddi sonuçlar verebilen dermapen uygulaması, akne ve diğer lekelerin de azalması konusunda bizleri memnun etmektedir.

Çatlak ve deri gevşemelerinde etkin rol oynayan dermapen uygulaması, her cilt tipinde ve bölgede güvenle uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması sayesinde ciltte, çok hızlı iyileşme söz konusu olabilecek ve istenen etki hızla elde edilecektir.

Dermapen Nerelere Uygulanır?

Dermapen; sıklıkla el, yüz, boyun bölgelerine uygulanmaktadır. Akne, leke ve çatlak konusunda hızlı sonuçlar verdiği için de sıkça tercih edilen dermapen uygulaması, doktorun uygun gördüğü alanlara da uygulanabilmektedir.

Dermapen Uygulaması Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

Rize dermapen uygulaması fiyatları için “net” bilgi almak ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için Op. Dr. Bülent Güvendi ile görüşebilir ve kısa sürede dermapen uygulaması randevusu oluşturabilirsiniz.

WhatsApp chat