Botoks

Botoks 

Kozmetik uygulamalar arasında “botoks”, en az diğer uygulamalar kadar önemli bir yere sahiptir. Her zaman güzel ve bakımlı görünmek isteyen kadın ve erkekler, kuşkusuz “botoks” ile mutlaka tanışacaktır.

İleriki yaşlarda karşılaşılan “mimik çizgileri ve kaz ayakları”, bir gün “problem” olarak hissedilebilecektir. Bu nedenle; kuşkusuz “botoks” güzel ve genç kalmak isteyen herkesin “bir gün” başvuracağı bir kozmetik uygulamasıdır. Rize botoks denilince akla gelen ilk isimlerden olan Op. Dr. Bülent Güvendi’ de hem kozmetik anlamda hem de genel cerrahi hastalıklarının tedavisinde botoks uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Botoks nedir, neden yapılır, nasıl etki eder, botoks için kimler uygundur, botoks fiyatları ortalama ne kadar gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz “Botoks” başlıklı bu içeriğimizde, Op. Dr. Bülent Güvendi’nin yapmış olduğu “botoks uygulamalarını” bulabileceksiniz.

Botoks Nedir?

İnsülin iğnesine benzeyen küçük enjektörlerle yapılır. “Sinirleri ve kasları durdurma” görevi gören botoks maddesi, hemen etkisini gösterir ve uygulanan bölgede ortalama 4-6 ay boyunca kalıcılığını korur.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Kırışıklık açma gibi estetik uygulamalar arasında sıkça duyduğumuz “botoks” uygulaması,  genel cerrahi alanında anal fissür tedavisinde de tercih edilebilmektedir. Çünkü, botoks maddesinin temelinde “kasları ve sinir uçlarını” durdurmak yer almaktadır. Bu nedenle, kişiyi rahatsız eden “anal fissür” gibi durumlarda “botoks”, rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ortalama 4-6 ay kadar etki süresi olan botoks, “hastalık “ geçerse tekrarlanmayabilir ya da gerekli ise yeniden tekrarlanabilir.

Botoks Hangi Bölgelere Ve Kimlere Uygulanabilir?

Erkekler ve kadınların sıkça tercih ettiği “botoks uygulaması” 18 yaş ve üstündeki kişilere uygulanabilir. Alerjik yapılı kişilere dikkatle uygulanmalıdır. Hamilelere ve kanser hastalarına “botoks” uygulaması yapılmamaktadır.

Kozmetik uygulamalar başlığı altında yer alan botoksun en çok uygulandığı bölgeler ise;

  • Frontalis kasları
  • Kazak ayakları ve göz altı bölgeleri
  • Dudak çevresi ve mimik çizgileri
  • Burun kenarları ve burun ucu
  • Eller, boyun ve dekolte olarak örneklendirilebilir.

Aşırı terleme tedavisi sürecinde de sıkça botoks tedavisi uygulanmakta ve iyi sonuçlar alınmaktadır.

Botoks İle İlgili Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

Botoks, ağrılı ya da acılı bir uygulama mıdır?

Çeşitli kozmetik uygulamalar için tercih edilen botoks, genelde ağrılı bir işlem olarak algılansa da aslında durum hiçte öyle değildir. Sinek ısırığı kadar bir his veren botoks enjektörü, son derece hafif ayrıca kullanılan iğneler milimetrik boyutlardadır. Genel cerrahi alanında yapılan tüm botoks işlemlerinde “lokal anestezi” yapıldığı için “ ağrı veya sızı” hissetmeden “botoks” uygulaması kolaylıkla yapılabilmektedir.

Botoks kalıcı bir çözüm müdür?

Botoks, yapısı gereği “belirli bir süre ” etki gösteren bir maddedir.

Rize Botoks Fiyatları 2019 Ortalama Ne Kadar?

Botoks fiyatları konusundaki değişikliklerin sebepleri ise sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Rize botoks ücretlerinin değişmesinde “botoks çeşidi” önemli bir etkendir. Bu nedenle, “botoks” uygulaması yaptırmak istiyorsanız ilk olarak yaptırmak istediğiniz botoks bölgenizi seçmeli ve doktorunuzdan “botoks ücret bilgisi” talebinde bulunmalısınız.

Rize Botoks­ ­­­­­­­­­­­ | Kozmetik ve Genel Cerrahi Botoks Uygulamaları İçin Op. Dr. Bülent Güvendi Sizi Bekliyor!

Günümüzde “botoks” gibi bir tedavi seçeneğinin olmasıyla; “genel cerrahi” alanındaki bazı hastalıklarda ameliyata dahi gerek kalmadan 30 dakika gibi maksimum bir sürede sonuç alabilirsiniz.

Botoks uygulamaları ile uzun senelerdir hastalarına “çözümler” üreten Op. Dr. Bülent Güvendi, genel cerrahiyle ilgili olan talepler ve kozmetik uygulamalar için “botoks uygulaması” yapmaktadır.

WhatsApp chat