Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Günümüzde “kilo vermek” için; diyetler, sporlar ve bir takım “zayıflatıcı ilaçlar” kullanılsa da her zaman  “istenen kilolara” inmek mümkün olmuyor. Bölgesel yağlanmadan şikayetçi kadın ya da erkekler; “spor ve diyete” rağmen, yağların “bir noktada birikmesinden”  epey rahatsızlık duyduklarını sık sık dile getirmekteler. Psikolojik olarakta kişide olumsuz etki oluşturan “bölgesel yağlanmaların” çözümü, “ bölgesel zayıflama” yöntemlerinden geçmekte.

Cilt altına enjekte edilen “kokteyller” olarak bilinen mezoterapi karışımları, başta cilt kırışıklıkları olmak üzere; selülit, çatlak, ve cilt sarkması gibi şikayetlere “etkili” sonuçlar sağlarken bölgesel yağlanmada da etkili sonuçlar veriyor. Böylece; mezoterapi, kişileri “ameliyata” gerek kalmadan istedikleri görünüme kavuşturabiliyor. Rize de bölgesel zayıflama konusunda mezoterapi ile uygulama yapan Op. Dr. Bülent Güvendi ile görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

“ İnatçı yağlanmaları” ortadan kaldırmak için çeşitli teknikleri kullanarak, “mezoterapi ile zayıflama” şansını sizlere sunuyoruz. Mezoterapi ile nasıl zayıflanılır, mezoterapi ile zayıflamak için kimler uygundur, bölgesel zayıflama da mezoterapi nasıl bir etki sağlar, mezoterapi ile ne kadar kilo verilir, mezoterapiyi kimler tercih etmeli gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz “Bölgesel Zayıflama” başlıklı bu yazıda, teknik olarakta bazı bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Mezoterapi İle Zayıflama Nedir, Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı tıp alanında çeşitli konularda “fayda “ sağlayan mezoterapi uygulamaları, günümüzde “bölgesel yağlardan kurtulmak” için de sıkça tercih edilmekte. Basen ve karın bölgesinde biriken “inatçı” yağlar sebebiyle, günümüzde sık sık mezoterapi uygulamalarına başvurulmaktadır. Estetik bir görünüm elde etmek isteyen kadın ve erkekler için “bölgesel yağlardan kurtulmak” kısa sürede tamamlanabilen bir işlemdir. Yağ parçalayıcı özelliği olan bir ilaç ile uygulanan mezoterapi sonrasında, “bölgedeki yağlar” parçalanır.

Bölgesel Zayıflamada Mezoterapi Çeşitleri Nelerdir?

Zayıflamak için sıkça tercih edilen mezoterapi uygulamaları; derinin belirli bir mesafe derinliğine ilaç uygulaması ile olmaktadır. Uygulanacak ürünler kişinin vücut kitle indeksi de dikkate alınarak ayarlanır.

Mezoterapi ile Ne Kadar Kilo Verilebilir?

Zayıflatıcı etkisi sebebiyle bugün; bölgesel zayıflama konusunda “en çok tercih edilen” yöntemler arasında sayılan mezoterapi uygulamalarında ne kadar kilo verileceği ise her zaman merak konusu olmuştur. Ancak, burada “net” olarak bilinmesi gereken husus şu ki; mezoterapinin kilo verdirme konusundaki etkisi “vücut ağırlığında” değil, “görünümde incelme” ile olacaktır. Bu nedenle, kişinin “bölgesel yağlanmaları” fazla ise mezoterapi ile  “Daha sıkı ve ince” bir görünüm sağlanabilir. Bölgesel mezoterapi uygulamaları; başta basen olmak üzere, sırt, bacak içleri, kollar, karın ve yan simitlerde etkilidir.

Sporla ve diyetle desteklenmesi gereken mezoterapi uygulamasının etkisi, böylelikle birkaç kat arttırılabilir. Yaklaşık 5 ila 15 seans uygulanabilen mezoterapi sonrasında kişinin vücut yapısına göre 10 ila 20 cm arasında bir incelme görülebilmektedir.

Mezoterapiyi Kimler İçin Uygundur?

“Bölgesel yağlardan kurtulmak” için sıkça tercih edilen mezoterapi uygulaması için bazı kişiler “uygun aday” olarak nitelendirilirken, bazı kişiler ise bu uygulama için uygun görülmez.

Başta;

 • Hamilelere,
 • Emziren annelere,
 • İleri yaştakilere
 • Kanser hastalarına,
 • Aşırı kilolulara ( obezlere)
 • İltihaplı deri hastalıkları olanlara mezoterapi ile kilo verme yöntemi uygulanmamalıdır.

Eğer ki;

 • Tüm uğraşlara rağmen inceltmeyi başaramadığınız “ bölgesel yağlanmalarınız” varsa,
 • Selülitli bir cilde sahipseniz
 • Sallanan kol içleriniz varsa
 • Göbek yağlarınız mevcutsa
 • Basen ve kalçada yağ birikimleri söz konusu ise “bölgesel zayıflama” için siz uygun bir mezoterapi adayı olarak değerlendirilirsiniz.

Siz de “İnatçı” Yağlarınızdan Kurtulmak ve Estetik Bir Görünüme Kavuşmak İsterseniz Op. Dr. Bülent Güvendi’ ye Ulaşın!

Rize mezoterapi ile kilo verme konusunda sizlere “ideal” çözüm önerileri sunan Op. Dr. Bülent Güvendi ile bölgesel yağlanma şikâyetlerinizden kurtulabilir ve selülit sorunlarınıza da çözüm bulabilirsiniz. Mezoterapi ile zayıflama ücretleri konusunda Op. Dr. Bülent Güvendi’ den bilgi alabilir ve hemen randevu alarak gençleşmek için ilk adımı atabilirsiniz!

WhatsApp chat